Demokratska stranka: „Učešće u radu Skupštine daje legitimitet režimu“
Serbian News Media pre 15 sati

Demokratska stranka je u Beogradu, 26. juna 2026. godine, saopštila da učešće u radu Skupštine Srbije, u trenutku izbora članova REM-a, daje legitimitet režimu, a ne ruši ga.
Stranka tvrdi da deo onih koji sebe nazivaju opozicijom sedi u skupštinskim odborima i pomaže vlasti da kupuje vreme. Manipulacija oko izbora članova REM-a, navodi Demokratska stranka, pokazala je da učešće u radu Skupštine nije borba protiv režima, već saučesništvo u njegovom održavanju. U saopštenju se dodaje da je REM jedan od ključnih evropskih zahteva, ali da vlasti nije potreban nezavisan regulator, već telo i postupak koji može da predstavi kao reformu.







