Željka Aleksić pobednica konkursa "Prva knjiga" koji raspisuje Banatski kulturni centar

RTV pre 2 sata  |  RTV (Tatjana Popović)
Željka Aleksić pobednica konkursa "Prva knjiga" koji raspisuje Banatski kulturni centar

KIKINDA - Pobednica ovogodišnjeg Konkursa za ediciju "Prva knjiga", koji tradicionalno raspisuju Banatski kulturni centar iz Novog Miloševa i Grad Kikinda, jeste Željka Aleksić, umetnica iz Beča, za rukopis pod naslovom "Žena koja ima tremu".

"Rukopis 'Žena koja ima tremu' izdvojio se svojom autentičnošću, savremenim senzibilitetom i upečatljivim pesničkim glasom. U njemu se lično iskustvo migracije, rada, odrastanja, ženskog identiteta i pripadanja pretvara u književno uverljiv i umetnički zaokružen svet. Autorka uspešno spaja intimnu ispovest sa društvenim opažanjem, gradeći poeziju koja istovremeno svedoči o iskustvu pojedinca i govori o temama koje prevazilaze ličnu ravan", navodi se, između ostalog

Pročitajte još

Ključne reči

Vojvodina, najnovije vesti »