Australija planira da dodatno pooštri pirstup dece društvenim mrežama
Danas pre 1 sat | Beta

Vlada Australije planira da pooštri zakone koji zabranjuju deci mlađoj od 16 godina korišćenje društvenih mreža, izjavio je premijer Entoni Albaniz (Anthony Albanese).
Stručnjaci su danas saopštili da vlada time reaguje na dokaze da prvobitna zabrana, koja sprečava deci aktivnost na Fejsbuku, Instagramu i Jutjubu nije bila uspešna otkako je uvedena 10. decembra prošle godine. Australija je bila prva zemlja na svetu koja je usvojila zakon kojim se mladima zabranjuje korišćenje društvenih mreža, a njen primer su sledile Kanada, Brazil i Indonezija, dok uvođenje sličnih mera razmatraju Francuska, Španija, Danska, Tajland i Južna










