MUP upozorava: Porast vozača pod dejstvom narkotika - za pet meseci izazvali 70 nesreća, troje poginulo
Euronews pre 11 sati | Autor: Euronews Srbija

Danas, na Međunarodni dan borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije upozorava na porast broja vozača koji upravljaju vozilima pod dejstvom droga i teške posledice koje takvo ponašanje ostavlja na putevima.
Prema podacima MUP-a, samo u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali su 70 saobraćajnih nezgoda, u kojima su tri osobe izgubile život, dok je 27 ljudi teško povređeno. Прикажи ову објаву у апликацији Instagram Објава коју дели МУП Републике Србије 🇷🇸 (@mupsrbije) Istovremeno, saobraćajna policija je iz saobraćaja isključila 1.083 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom droga, što je za 50 odsto više nego u istom periodu prošle godine.







