Evrokup sledeće sezone sa 32 kluba, nokaut faza od osmine finala
RTS pre 9 sati

Košarkaški Evrokup će doživeti velike promene u narednoj sezoni u kojoj će učestvovati čak 32 kluba, a novina je i da će nokaut faza startovati već od osmine finala.
Učesnici će biti podeljeni u osam grupa sa po četiri ekipe, a po dve najbolje iz svake grupe će proći u osminu finala. Sve do finala igraće se po sistemu plej-ofa, na dve dobijene utakmice. Učesnici Evrokupa su: Rim, Dertona, Trento, Venecija, Napoli i Maksima Rim (Italija), Aris, PAOK (Grčka), Monako, Le Man i Burg (Francuska), Budućnost (Crna Gora), Cedevita Olimpija (Slovenija), Balkan (Bugarska), Tenerife, Manresa i San Burgos (Španija), Šljonsk (Poljska),










