Izložba povodom 250 godina američke nezavisnosti u Biblioteci grada Beograda
Euronews pre 1 dan | Autor: Tanjug

Izložba "Put ka slobodi: izložba povodom 250 godina američke nezavisnosti“ svečano je otvorena danas u galeriji "Atrijum" Biblioteke grada Beograda, u saradnji sa Ambasadom Sjedinjenih Američkih Država.
Otvarajući izložbu pred brojnim zvanicama, zamenica šefa misije Ambasade SAD Erin Kothajmer je izrazila zahvalnost BGB na "partnerstvu, viziji i dugogodišnjoj saradnji", kao i na toploj dobrodošlici. Kothajmer je podsetila da SAD obeležavaju 250 godina od potpisivanja Deklaracije o nezavisnosti, dokumenta koji je promenio tok istorije. "Bio je to trenutak kad je grupa vizionara, 'Očeva nacije', imala hrabrost da zamisli nešto novo - naciju zasnovanu na principima






