Izložba povodom 250 godina američke nezavisnosti u Biblioteci grada Beograda

Euronews pre 1 dan  |  Autor: Tanjug
Izložba povodom 250 godina američke nezavisnosti u Biblioteci grada Beograda

Izložba "Put ka slobodi: izložba povodom 250 godina američke nezavisnosti“ svečano je otvorena danas u galeriji "Atrijum" Biblioteke grada Beograda, u saradnji sa Ambasadom Sjedinjenih Američkih Država.

Otvarajući izložbu pred brojnim zvanicama, zamenica šefa misije Ambasade SAD Erin Kothajmer je izrazila zahvalnost BGB na "partnerstvu, viziji i dugogodišnjoj saradnji", kao i na toploj dobrodošlici. Kothajmer je podsetila da SAD obeležavaju 250 godina od potpisivanja Deklaracije o nezavisnosti, dokumenta koji je promenio tok istorije. "Bio je to trenutak kad je grupa vizionara, 'Očeva nacije', imala hrabrost da zamisli nešto novo - naciju zasnovanu na principima

Povezane vesti »

Ključne reči

Kultura, najnovije vesti »