Dodik: Mržnja prema Srbima i Srpskoj počela da se manifestuje i van verbalnih okvira

Euronews pre 2 sata  |  Autor: Tanjug
Dodik: Mržnja prema Srbima i Srpskoj počela da se manifestuje i van verbalnih okvira

Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da su mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počele da se manifestuju i van verbalnih okvira. "Paljenje zastave Republike Srpske direktan je proizvod takve politike.

Mržnja se uvek vraća kao bumerang", istakao je Dodik na platformi X. On je naglasio da je zastava Republike Srpske legalna i u skladu s Ustavom. "Paljenje takve zastave je teško krivično delo. Osuđujem takav vandalski čin i tražim od organa Federacije da identifikuju i kazne počinioce. Od organa Republike Srpske tražim da se vinovnicima ovog gnusnog dela zabrani boravak na teritoriji Republike Srpske", naveo je Dodik. On je naglasio da podržava inicijativu

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »