Poljaci zloupotrebili poziv za pomoć: Crnogorska Gorska služba stigla na Prokletije, našla ih bezbedne na livadi
Newsmax Balkans pre 9 sati | Newsmax Balkans

Dvoje poljskih državljana zloupotrebilo je poziv za pomoć Gorske službe spašavanja Crne Gore, tako što su javili da se nalaze zaglavljeni u stenama na Prokletijama, u rejoni Krošnjina vrata.
Kako je saopšteno iz Gorske službe spašavanja, spasioci su planinare iz Poljske zatekli na livadi svega nekoliko metara od markirane planinarske staze. Odmah po prijemu poziva, pripadnici Gorske službe spašavanja uputili su se na teren, uprkos, kako su kazali iz GSS, veoma nepovoljnim vremenskim uslovima koje su pratili jaka kiša i grmljavina. "Dolaskom na lice mesta ustanovljeno je da se poljski državljani ni u jednom trenutku nesu nalazili u opasnosti, niti su







