Ugrađuju se i na vodu sa česme: Čista otmačina u Austriji: Voda iz slavine košta ovoliko, a ako tražite limun - odraće vas do kostiju!
Blic pre 12 sati

U azijskom restoranu u Gracu naplaćuje se 1,70 evra za pola litre filtrirane vode iz slavine Četvrt litra vode nije dostupna, a dodavanje limuna košta 0,80 evra Restoranski jelovnici kriju brojne "zamke" koje gosti retko primete, a koje ugostiteljima donose značajnu zaradu.
Rast cena na Balkanu je već neko vreme goruća tema, ali šta reći za primer koji stiže iz Austrije? Naime, u jednom azijskom restoranu u centru Graca cena obične vode iz slavine izazvala je brojne reakcije gostiju. Za pola litre vode naplaćuje se 1,70 evra, što je jedan gost nazvao "novim rekordom". Prema pisanju austrijskih medija, na jelovniku restorana stoji cena od 1,70 evra za pola litre "vode iz slavine". Manju količinu od četvrt litre nije moguće naručiti.












