Почело рушење викендица у власништву Срба на Газиводама, асистира тзв. Косовска полиција
РТВ пре 2 сата | Тањуг

КОСОВСКА МИТРОВИЦА - Компанија Ибар-Лепенац и министарство просторног планирања привремених приштинских институција данас су, уз асистенцију тзв. косовске полиције, почели рушење викендица у власништву Срба у селу Чечево, на језеру Газиводе, преносе српски медији на Косову и Метохији.
На лицу места је тешка механизација, као и више припадника тзв. косовске полиције, а власници викендица који износе личне ствари. На лицу места су и два возила Еулекса, а на путу ка Чечеву су присутне и патроле КФОР-а. Власницима ових објеката компанија "Ибар-Лепенац" је у априлу упутила захтев за исељење, тврдећи да су викендице на парцели која је у њиховом власништву. Власници викендица наводе да су објекти под судским поступком јер су они тужили компанију






