Saobraćajna policija prošle godine kaznila skoro 57.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola

Nova pre 1 sat
Saobraćajna policija prošle godine kaznila skoro 57.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola

Saobraćajna policija kaznila je prošle godine skoro 57.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, saopštili su danas organizatori kampanje "Kad pijem, ne vozim".

Samo kontrole i kaznene mere nisu dovoljne, već su neophodne zajedničke preventivne aktivnosti svih subjekata u sistemu bezbednosti saobraćaja, istakla je Uprava saobraćajne policije, a navodi se u saopštenju. Iz Uprave su naveli da su glavna ciljna grupa kampanje mladi vozači od 18 do 29 godina, jer je neophodno da na početku vozačkog staža zauzmu ispravne stavove i shvate da alkohol i vožnja nikako ne idu zajedno. Kampanja "Kad pijem, ne vozim" ove godine

Povezane vesti »

Ekonomija, najnovije vesti »