Saobraćajna policija prošle godine kaznila skoro 57.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola
Nova pre 1 sat

Saobraćajna policija kaznila je prošle godine skoro 57.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, saopštili su danas organizatori kampanje "Kad pijem, ne vozim".
Samo kontrole i kaznene mere nisu dovoljne, već su neophodne zajedničke preventivne aktivnosti svih subjekata u sistemu bezbednosti saobraćaja, istakla je Uprava saobraćajne policije, a navodi se u saopštenju. Iz Uprave su naveli da su glavna ciljna grupa kampanje mladi vozači od 18 do 29 godina, jer je neophodno da na početku vozačkog staža zauzmu ispravne stavove i shvate da alkohol i vožnja nikako ne idu zajedno. Kampanja "Kad pijem, ne vozim" ove godine








