Na Gazivodama počelo rušenje vikendica u vlasništvu Srba, prisutan i Euleks

Sputnik pre 9 sati
Na Gazivodama počelo rušenje vikendica u vlasništvu Srba, prisutan i Euleks

Kompanija „Ibar-Lepenac“ i Ministarstvo prostornog planiranja tzv. Kosova danas su, uz asistenciju tzv. kosovske policije, počeli rušenje pet vikendica u vlasništvu Srba na jezeru Gazivode. Objekti su, kako se navodi, pod sudskim procesom jer su vlasnici tužili kompaniju Ibar Lepenac.

Kako navode vlasnici, sporne vikendice bile su u procesu legalizacije. Njih niko nije obratio da će rušenje početi danas, pa je dosta njihovih stvari ostalo u samim vikendicama, prenosi Kosovo onlajn. Pored velikog broja policijskih vozila prisutni su i pripadnici Euleksa koji nadgledaju rušenje. Viđena su i dva vozila mađarskog kontigenta Kfora. U blizini porušenih vikendica nalazi se nedavno otvoreni objekat Ministarstva unutrašnjih poslova tzv. Kosova, tačnije

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »