Aleksandar Usik se odrekao svih šampionskih pojaseva!

Sport klub pre 7 sati  |  Autor: Branimir Smilić
Aleksandar Usik se odrekao svih šampionskih pojaseva!

Jedan od najboljih boksera današnjice, Aleksandar Usik, saopštio je da se odriče svih šampionskih pojaseva u teškoj kategoriji.

Zašto? Kako bi drugim borcima omogućio da se bore za titule. Neporaženi 39-godišnji Ukrajinac bio je vlasnik pojaseva u verzijama WBC, WBA, IBF, IBO i magazina The Ring, a odluku je saopštio putem video-poruke na društvenim mrežama. „Dragi prijatelji, danas je lep dan da vam kažem da želim da ostavim sve pojaseve koje trenutno posedujem i učinim ih upražnjenim kako bi momci koji čekaju svoju priliku mogli da se bore za njih,“ rekao je Usik. Ipak, legendarni šampion

Povezane vesti »

Sport, najnovije vesti »