Mandić: Crna Gora ne sme da zabranjuje ulazak političarima, novinarima i intelektualcima
Sputnik pre 8 sati

Predsednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić izjavio je danas na sednici parlamenta da Crna Gora ne sme da krene putem zabrana ulaska političarima, novinarima i intelektualcima, ističući da vrata zemlje treba da budu otvorena za sve koji ne ugrožavaju njen mir i stabilnost.
Mandić je rekao da je Vladi Crne Gore preporučio da „ni po koju cenu“ ne prihvata praksu zaustavljanja ljudi na granici zbog njihovih političkih stavova, javnog delovanja ili kritičkog odnosa. On je naglasio da Crna Gora treba da bude dobar domaćin i da, umesto zabrana i recipročnih mera, šalje poruku slobode, dijaloga i pomirenja. Mandić je ocenio da će ostati zapamćeno da su intelektualce, novinare i političare u regionu zaustavljala samo dva režima – režim






