Tijeri (OEBS) u Novom Pazaru: Slobodni mediji pod ogromnim pritiskom, bez njih ćemo živeti u mraku
Pravo u centar pre 3 sata | Pravo u CENTAR

Šef Odeljenja za medije pri Misiji OEBS-a u Srbiji Dominik Tijeri izjavio je danas da su slobodni mediji širom sveta pod ogromnim pritiskom, te da bi bez nezavisnih medija građani “živeli u mraku”.
Tijeri je u programu novopazarskog Sto plus radija kazao da se sredstva iz javnih fondova ne dodeljuju nezavisnim medijima, te da je takav trend širom Srbije. “Situacija je napeta, pritisci su finansijski i politički. Pored toga, društvene mreže su zauzele veliki prostor“. rekao je Tijeri. On je napomenuo i da „Evropska unija pokušava to da kontroliše“, te da, kak oje kazao, „Savet Evrope i OEBS imaju svoje standarde, ali to ne pomaže puno”. Dodao je da ne postoji










