Đurić u Brazilu: Novi zamah tradicionalno dobrim odnosima
RTS pre 6 sati

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić boravi u dvodnevnoj poseti Brazilu. U glavnom gradu ove južnoameričke države, sa svojim brazilskim kolegom razgovarao je o daljem unapređenju odnosa dve zemlje, unapređenju trgovine, kao i o saradnji na polju bezbednosti i avijacije. Brazilski šef diplomatije zahvalio je Đuriću na pozivu da Brazil bude deo specijalizovane izlozbe Ekspo 2027.
Bez obzira na tradicionalno dobre političke odnose Srbije i Brazila, punih 14 godina nije bilo bilateralnih poseta srpskih ministara spoljnih poslova ovoj latinoameričkoj državi. Na stolu poziv za uzvratnu posetu kao i dalje jačanje trgovine, pre svega poljoprivrednim proizvodima, ali i dalja strateška saradnja dve zemlje. "Brazil i Srbija gaje duboko ukorenjeno prijateljstvo nasleđeno iz dugogodišnje bliskosti sa bivšom Jugoslavijom, odnosom koji je Brazil uvek







