Roskosmos predložio lansiranje svemirskih stanica ka Veneri

Sputnik pre 13 sati
Roskosmos predložio lansiranje svemirskih stanica ka Veneri

Ruska svemirska agencija Roskosmos i Ruska akademija nauka predložile su da istraživanje Venere bespilotnim sondama započne najkasnije do 2036. godine, navodi se u nacrtu predsedničkog ukaza o principima državne politike u svemirskim aktivnostima.

Agencija Roskosmos potvrdila je da bi letelica Venera-D trebala da bude lansirana 2036. godine. Vlada Rusije je u ove svrhe odobrila budžet od oko 4,5 biliona rubalja (oko 58 miliona dolara), pisao je ranije Interfaks, pozivajući se na zvanične izjave iz ruskog Saveta za strateški razvoj. Sovjetski Savez je lansirao seriju od 30 sondi ka Veneri, kao i misije Vega 1 i Vega 2, tokom kojih su baloni dva dana lebdeli u oblacima i slali podatke o vetrovima i

Povezane vesti »

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »