Стефан Симић о ребалансу буџета Београда: Новац иде у саобраћај, а не у оно што грађанима највише треба (ВИДЕО)
Инсајдер пре 3 сата | Инсајдер

Скупштина Града Београда усвојила је други ребаланс градског буџета ове године, којим је буџет повећан на више од 202 милијарде динара, али без гласова опозиције. Одборник Покрета слободних грађана у Скупштини Београда Стефан Симић оценио је у емисији Маркер да градска власт додатни новац не усмерава на пројекте који би, како каже, највише утицали на квалитет живота грађана, већ пре свега на саобраћај и путарска предузећа.
Фото: Срђан Илић Симић каже да би, пре разговора о „вишку“ у буџету, морало да се зна одакле тај новац долази и због чега су поједини важни пројекти изостављени или умањени. „Од девет милијарди, колико они кажу да има суфицита, 78 одсто тог новца иде у саобраћај, дакле у јавни превоз и у путарска предузећа која има Београд. Ако улажете 78 одсто новца у саобраћај, значи да или нам следе неки избори или је тако најлакше да извучете новац из градске касе преко












