Стефан Симић о ребалансу буџета Београда: Новац иде у саобраћај, а не у оно што грађанима највише треба (ВИДЕО)

Инсајдер пре 3 сата  |  Инсајдер
Стефан Симић о ребалансу буџета Београда: Новац иде у саобраћај, а не у оно што грађанима највише треба (ВИДЕО)

Скупштина Града Београда усвојила је други ребаланс градског буџета ове године, којим је буџет повећан на више од 202 милијарде динара, али без гласова опозиције. Одборник Покрета слободних грађана у Скупштини Београда Стефан Симић оценио је у емисији Маркер да градска власт додатни новац не усмерава на пројекте који би, како каже, највише утицали на квалитет живота грађана, већ пре свега на саобраћај и путарска предузећа.

Фото: Срђан Илић Симић каже да би, пре разговора о „вишку“ у буџету, морало да се зна одакле тај новац долази и због чега су поједини важни пројекти изостављени или умањени. „Од девет милијарди, колико они кажу да има суфицита, 78 одсто тог новца иде у саобраћај, дакле у јавни превоз и у путарска предузећа која има Београд. Ако улажете 78 одсто новца у саобраћај, значи да или нам следе неки избори или је тако најлакше да извучете новац из градске касе преко

Прочитајте још

Кључне речи

Друштво, најновије вести »