Počelo rušenje vikendica u vlasništvu Srba na Gazivodama uz asistenciju tzv. Kosovska policije

Euronews pre 4 sati  |  Autor: Tanjug
Počelo rušenje vikendica u vlasništvu Srba na Gazivodama uz asistenciju tzv. Kosovska policije

Kompanija „Ibar-Lepenac“ i ministarstvo prostornog planiranja privremenih prištinskih institucija danas su, uz asistenciju tzv. kosovske policije, počeli rušenje vikendica u vlasništvu Srba u selu Čečevo, na jezeru Gazivode, prenose srpski mediji na Kosovu i Metohiji.

Na licu mesta je teška mehanizacija, kao i više pripadnika tzv. kosovske policije, a vlasnici vikendica koji iznose lične stvari. Na licu mesta su i dva vozila Euleksa, a na putu ka Čečevu su prisutne i patrole KFOR-a. Vlasnicima ovih objekata kompanija "Ibar-Lepenac" je u aprilu uputila zahtev za iseljenje, tvrdeći da su vikendice na parceli koja je u njihovom vlasništvu. Vlasnici vikendica navode da su objekti pod sudskim postupkom jer su oni tužili kompaniju

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »