Đurić poručio Amerikancima: Balkan nije problem koji treba rešiti, već prednost koju treba negovati
Danas pre 7 sati | Beta

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je da je strateška greška, koja svakim danom postaje sve skuplja, to što u vašingtonskim političkim krugovima postoji tendencija da se Balkan tretira kao problem koji treba rešiti, a ne kao prednost koju treba negovati.
On je to napisao u autorskom tekstu za američki politički časopis Stejtkraft Stratedži (Statecraft Strategy). „Zapadni Balkan se nalazi na raskrsnici Evrope, premošćujući istočni i južni bok NATO-a, prožet energetskim koridorima, migracionim rutama i lancima snabdevanja koji su važni za celu transatlantsku zajednicu. Stabilnost ovde nije regionalna finesa. To je preduslov za evropsku bezbednost. Ali kada pažnja odluta negde drugde, ta stabilnost je pod pritiskom“,












