Amerika hoće još jedan Mundijal: Svetsko prvenstvo u toku, a domaćin bi novu organizaciju...
Kurir pre 1 dan

Endru Đulijani izvršni direktor Radne grupe Bele kuće za Svetsko prvenstvo izjavio je da bi SAD mogle da se kandiduju za domaćina Svetskog prvenstva 2038. godine. “Ako uzmete u obzir da bi Mundijal u budućnosti mogao da bude proširen na 64 reprezentacije, mislim da Sjedinjene Američke Države mogu da organizuju takav turnir.
Ipak, hajde prvo da završimo ovo Svetsko prvenstvo, pa ćemo onda razmišljati o kandidaturi za 2038. ili neka naredna izdanja“, rekao je Đulijani. Mundijal 2038. biće naredni za koji će FIFA otvoriti proces kandidovanja. Domaćini prvenstava 2030. i 2034. već su poznati – jubilej od 100 godina takmičenja biće obeležen turnirom u Španiji,Portugalu i Maroku, uz uvodne utakmice u Urugvaju, Argentini i Paragvaju, dok će četiri godine kasnije domaćin biti Saudijska












