Srbija već premašila dva miliona turističkih dolazaka, oboreni rekordi iz prethodnih godina
RTS pre 10 sati

Letnja sezona počela je bolje nego što se očekivalo – u junu je zabeleženo oko 345.000 turista, rast domaćeg turizma se nastavlja, a najveći zamah beleže banje, planine i seoska gazdinstva. Državni sekretar u Ministarstvu turizma i omladine Uroš Kandić upozorava ugostitelje da sačuvaju odnos cene i kvaliteta, jer je to najveća prednost Srbije u odnosu na konkurenciju.
Letnja turistička sezona u Srbiji zvanično je počela, a prvi pokazatelji ukazuju da bi 2026. godina mogla da bude rekordna po broju turista. Prema rečima državnog sekretara u Ministarstvu turizma i omladine Uroša Kandića, već u prvoj polovini godine premašeni su rezultati iz prethodnih sezona, a očekuje se da će pozitivan trend biti nastavljen tokom jula i avgusta, koji tradicionalno predstavljaju vrhunac turističke sezone. „Sezona je, kao što ste sami rekli,










