Srbija već premašila dva miliona turističkih dolazaka, oboreni rekordi iz prethodnih godina

RTS pre 10 sati
Srbija već premašila dva miliona turističkih dolazaka, oboreni rekordi iz prethodnih godina

Letnja sezona počela je bolje nego što se očekivalo – u junu je zabeleženo oko 345.000 turista, rast domaćeg turizma se nastavlja, a najveći zamah beleže banje, planine i seoska gazdinstva. Državni sekretar u Ministarstvu turizma i omladine Uroš Kandić upozorava ugostitelje da sačuvaju odnos cene i kvaliteta, jer je to najveća prednost Srbije u odnosu na konkurenciju.

Letnja turistička sezona u Srbiji zvanično je počela, a prvi pokazatelji ukazuju da bi 2026. godina mogla da bude rekordna po broju turista. Prema rečima državnog sekretara u Ministarstvu turizma i omladine Uroša Kandića, već u prvoj polovini godine premašeni su rezultati iz prethodnih sezona, a očekuje se da će pozitivan trend biti nastavljen tokom jula i avgusta, koji tradicionalno predstavljaju vrhunac turističke sezone. „Sezona je, kao što ste sami rekli,

RTS »

Društvo, najnovije vesti »