Epidemija ebole u Kongu podigla američki zdravstveni odgovor na maksimum
Politika pre 7 sati

Ebola u Kongu pod najvišim nadzorom američkih zdravstvenih vlasti
Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) saopštili su da su podigli svoj odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najviši nivo, iako je procenjeno da je rizik od širenja te bolesti u Sjedinjenim Američkim Državama ostao nizak. Centri za kontrolu i prevenciju bolesti podigli su upozorenje na vanrednu situaciju zbog ebole na nivo jedan, što je najozbiljnija oznaka rezervisana za kritične vanredne situacije i omogućava raspoređivanje






