Evroliga = pljačka! Traže od klubova 200.000.000 evra, ako urade ovo... Da li možete da poverujete?!

Kurir pre 14 sati
Evroliga = pljačka! Traže od klubova 200.000.000 evra, ako urade ovo... Da li možete da poverujete?!

Evroliga je na sednici održanoj u petak napravila još jedan veliki korak ka prelasku na franšizni model takmičenja.

Svih 13 klubova-akcionara ostaje deo elitnog evropskog takmičenja, među njima i Real Madrid, a jedna od najvažnijih novina odnosi se na cenu eventualnog izlaska iz lige. Naime, klubovi koji u budućnosti budu želeli da napuste Evroligu i priključe se nekom drugom projektu, poput potencijalne NBA lige u Evropi, moraće za to ozbiljno da plate. Kako je ranije preneo Eurohoops, očekivalo se da otkupna klauzula bude povećana na 100 miliona evra, ali prema najnovijim

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »