Evroliga papreno naplaćuje napuštanje: Ko hoće da izađe moraće da plati 200 miliona evra!
Hot sport pre 7 sati

Posle ove odluke klubovi će morati dva puta da razmisle! Evroliga ulazi u novu eru prelaskom na franšizni model, a jedna od najvećih promena odnosiće se na uslove pod kojima će klubovi moći da napuste elitno evropsko takmičenje.
Na sastanku održanom u petak potvrđen je početak prelaska na franšizni sistem, pri čemu je svih 13 dosadašnjih klubova-akcionara, među kojima je i Real Madrid, zadržalo svoj status. Jedna od ključnih novina jeste značajno povećanje troškova za klubove koji u budućnosti budu želeli da napuste Evroligu. Kako je ranije preneo Eurohoops, očekivalo se da izlazna klauzula bude povećana na 100 miliona evra, ali najnovije procene govore da bi taj iznos mogao da dostigne







