Šmit priznao da mora da ode: Stevandić o pritiscima Vašingtona, Dejtonu i stanju u BiH nakon spaljivanja srpske zastave

Euronews pre 7 sati  |  Autor: Euronews Srbija
Šmit priznao da mora da ode: Stevandić o pritiscima Vašingtona, Dejtonu i stanju u BiH nakon spaljivanja srpske zastave

Iako je još u maju podneo ostavku, Kristijan Šmit je izjavio da još ne zna kada će napustiti kancelariju visokog predstavnika za Bosnu i Hercegovinu.

Iz Stejt departmenta najavljuju da bi njegov naslednik trebalo da preuzme dužnost do kraja meseca. O Šmitovom odlasku, mogućem novom visokom predstavniku, Dejtonskom sporazumu, međunarodnim pritiscima i aktuelnim političkim pitanjima u Euronews Jutru je govorio predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić. "U momentu kada smo mi uspeli da napravimo neki reset sa Vašingtonom i kada smo uspeli da obznanimo neke stvari koje su svi znali da su istina.

Pročitajte još

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »