Хртковци добијају трећи бунар: После 30 година нови извор воде
Дневник пре 7 сати

РУМА: Јуче су у Хртковцима започети радови на новом бунару, првом након више од три деценије.
Реч је о проширењу постојећег изворишта, које ће значајно допринети сигурности водоснабдевања овог села и обезбедити додатне резерве воде за будућност. Тренутно су у функцији два бунара – први је изграђен 1979. године, а други 1995. године. Због повећаних потреба и стратешког опредељења да се додатно ојача систем водоснабдевања, започети су радови на изградњи трећег бунара. Радови подразумевају израду истражне бушотине дубине око 130 метара, а очекује се












