"Verovatno bih odustao": Mračni dani Džoa Stramera posle raspada grupe The Clash

N1 Info pre 6 sati  |  faroutmagazine.co.uk N1
"Verovatno bih odustao": Mračni dani Džoa Stramera posle raspada grupe The Clash

U leto 1999. godine, nakon što je celu deceniju lutao metaforičkom pustinjom rokenrola, bivši frontmen grupe The Clash Džo Stramer ponovo se našao na bini sa svojim novim bendom The Mescaleros, nastupajući na festivalu u Kelnu.

Međutim, njegov povratak nije dočekan kao trijumf. Publiku na festivalu Bizarre činili su uglavnom tinejdžeri i mladi u dvadesetim godinama, od kojih su mnogi došli da slušaju pank bendove trećeg i četvrtog talasa poput The Offspring, The Living End i Lit - bendove koji verovatno ne bi ni postojali da The Clash nije utro put dve decenije ranije. Umesto da Stramera dožive kao svojevrsnog "dedu-panka", mladi Nemci su ga izviždali i dobacivali mu podrugljive

N1 Info »

Zabava, najnovije vesti »