Pomen stradalim civilima u selu Dojnice kod Prizrena služen u hramu Svetog Đorđa
RTV pre 10 sati | Tanjug

PRIZREN - Pomen za 17 nevino stradalih civila iz sela Dojnice kod Prizrena, koji su kidnapovani i ubijeni 27. juna 1999. godine, služen je danas u Sabornom hramu Svetog Đorđa u Prizrenu, a liturgiju su služili iguman manastira Sveti Arhangeli otac Mihajlo, arhimandrit Isidor i prizrenski paroh Jovan Radić.
Pomen je služen za 16 stradalih Srba i jednog Bošnjaka, a prizrenski paroh Jovan Radić istakao je da su oni stradali jer nisu želeli da napuste svoje kuće. "Neka je večan spomen svim nevinom postradalim, kidnapovanim, mučki ubijenim meštanima sela Dojnice na današnji dan. Postradalo je šesnaestoro Srba, onih najhrabrijih, koji nisu želeli da napuste svoje rodno mesto, svoju crkvu, te su tako i život svoj položili na pragu svoje kuće, na pragu svoje otadžbine.










