Akademski plenum: Vlast mitingom u Beogradu izlaže građane pritisku i riziku zbog vrućina
Danas pre 2 sata | FoNet

Akademski plenum saopštio je danas da vlast, organizovanjem mitinga u Beogradu, kako tvrde, izlaže građane pritisku i potencijalnom zdravstvenom riziku zbog visokih temperatura i uslova u kojima se skup održava.
U saopštenju se navodi da su radnici javnih i javno-komunalnih preduzeća, kao i zaposlenih u firmama koje se delimično finansiraju iz državnih ili lokalnih budžeta, danas navodno u radnoj obavezi da prisustvuju mitingu ispred Narodne skupštine Srbije, na temperaturama od oko 37 stepeni, i da „glume odane simpatizere Aleksandra Vučića“. Akademski plenum ocenjuje da je na taj način ugroženo njihovo zdravlje, te da se skup koristi iz, kako se navodi, „marketinških











