Severna Makedonija: Potvrđen slučaj denga groznice

Beta pre 6 sati

U Severnoj Makedoniji je potvrđen slučaj denga groznice, izjavio je danas direktor Klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.

Kako je rekao Cana, radi se o 42-godišnjem muškarcu iz Bangladeša koji je doputovao u Severnu Makedoniju zbog posla, a trenutno je hospitalizovan na Klinici za infektivne bolesti, pod stalnim je lekarskim nadzorom i u stabilnom je stanju.

"Pacijent je iz Bangladeša, radnik u jednoj od građevinskih kompanija u našoj zemlji. Njegovi simptomi su počeli nedelju dana pre nego što je došao u Makedoniju, sa groznicom, a kada je stigao u zemlju, simptomi su se ponovo pojavili. Konsultovao se sa primarnim lekarom kompanije, koji je video neke abnormalnosti u analizama krvi i odmah ga uputio na kliniku", rekao je Cana Televiziji Telma (youtube.com/watch?v=Dz-r47hvdyw&t=46s).

Prema njegovim rečima, građani mogu da budu mirni jer ne postoji rizik od širenja te bolesti, zato što se prenoso isključivo ubodom tigrastog komarca u toploj i tropskoj klimi.

"Opšti simptomi su povišena temperatura, bolovi po telu, opšta malaksalost, a karakteristično je da ovo spada u grupu bolesti gde ima i krvarenje", rekao je direktor Univerzitetske klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadi Cana.

(Beta, 27.06.2026)

Povezane vesti »

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »