Severna Makedonija: Potvrđen slučaj denga groznice
Pravo u centar pre 10 sati | Pravo u CENTAR

U Severnoj Makedoniji je potvrđen slučaj denga groznice, izjavio je danas direktor Klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.
Kako je rekao Cana, radi se o 42-godišnjem muškarcu iz Bangladeša koji je doputovao u Severnu Makedoniju zbog posla, a trenutno je hospitalizovan na Klinici za infektivne bolesti, pod stalnim je lekarskim nadzorom i u stabilnom je stanju. „Pacijent je iz Bangladeša, radnik u jednoj od građevinskih kompanija u našoj zemlji. Njegovi simptomi su počeli nedelju dana pre nego što je došao u Makedoniju, sa groznicom, a kada je stigao u zemlju, simptomi su se ponovo









