U Severnoj Makedoniji potvrđen jedan slučaj denga groznice
N1 Info pre 9 sati | Beta

U Severnoj Makedoniji je potvrđen slučaj denga groznice, izjavio je direktor Klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.
Kako je rekao Cana, radi se o 42-godišnjem muškarcu iz Bangladeša koji je doputovao u Severnu Makedoniju zbog posla, a trenutno je hospitalizovan na Klinici za infektivne bolesti, pod stalnim je lekarskim nadzorom i u stabilnom je stanju. "Pacijent je iz Bangladeša, radnik u jednoj od građevinskih kompanija u našoj zemlji. Njegovi simptomi su počeli nedelju dana pre nego što je došao u Makedoniju, sa groznicom, a kada je stigao u zemlju, simptomi su se ponovo









