Više od 10.000 ljudi na paradi ponosa u Budimpešti
Danas pre 4 sati | FoNet

Više od 10.000 Mađara pridružilo se danas prvoj Paradi ponosa u Budimpešti posle izbornog poraza Viktora Orbana u aprilu, prkoseći rekordnoj vrućini u gradu kako bi šetali sa ogromnim zastavama duginih boja i Evropske unije.
Prošlogodišnji marš, koji je Orban pokušao da zabrani kao deo svoje šire politike usmerene na prava LGBT+ osoba, pretvorio se u masovne antivladine demonstracije, koje su privukle desetine hiljada ljudi, prenosi Rojters. Ove godine je nova vlada Petera Mađara ukinula zabranu i odobrila je održavanje Parade. Osamnaestogodišnja studentkinja Fani Fajt rekla je da je raspoloženje mnogo optimističnije nakon političkih promena u zemlji. Orban, koji se predstavljao kao












