"Manje prirode, više betona": Građani Sopota protestovali zbog "nekontrolisane gradnje" na Kosmaju

N1 Info pre 6 sati  |  N1 Beograd
"Manje prirode, više betona": Građani Sopota protestovali zbog "nekontrolisane gradnje" na Kosmaju

Građani Sopota organizovali su protest zbog, kako kažu, nekontrolisane gradnje na planini Kosmaj koja loše utiče na životnu sredinu. "Sve će manje biti prirode, sve više betona", ukazuju.

Večeras je bilo okupljanja i u Sopotu kod Beograda. Građanski aktivisti upozoravaju na nekontrolisanu gradnju na planini Kosmaj koja, kažu, ugrožava i vodu i vazduh. Oni večeras protestuju da bi, kako navode, poslali poruku da su protiv “zlatiborizacije” Kosmaja. “Problem je nedostatak vode. Nemamo kapaciteta za ovoliku izgradnju. Nas ubija investitorski urbanizam. Pored toga - nije izgrađena propisna kanalizacija, nemamo sisteme za prečišćavanja vode i imamo

Sopot »

Ključne reči

Najnovije vesti »