Da li republikanci gube dominaciju u svojoj tvrđavi Teksasu?

Blic pre 2 sata
Da li republikanci gube dominaciju u svojoj tvrđavi Teksasu?

Brzi rast stanovništva, urbanizacija i rastući uticaj hispanoameričke populacije menjaju biračku strukturu države.

Glavni gradovi i sve više predgrađa glasaju za demokrate, ali republikanci i dalje zadržavaju dominaciju u ruralnim područjima. Teksas je decenijama predstavljao simbol republikanske Amerike i konzervativnih vrednosti u američkom društvu. Država koja je iznedrila predsednike poput Džordža Buša Mlađeg i koja je postala sinonim za američki jug, naftnu industriju i snažan otpor federalnom mešanju u lokalne poslove, dugo je smatrana jednim od najbezbednijih uporišta

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »