Kažu da je ova građevina najveći promašaj bivše Jugoslavije - dovoljno je videti kako sad izgleda

Nova pre 14 sati
Kažu da je ova građevina najveći promašaj bivše Jugoslavije - dovoljno je videti kako sad izgleda

Iako ljudi pamte i hvale sagrađene građevine i spomenike za vreme Jugoslavije, neki se ističu po tome koliko su loši i šta su sve besmisleno doneli, kao, na primer, brana Idbar.

Mnogi smatraju da se najveći promašaj kako inženjerski, tako i izgradnje Jugoslavije, nalazi u BiH. To bi bila “čuvena” brana Idbar smeštena nedaleko od Konjica na reci Baščici. I danas, nakon više od pola veka, privlači veliku pažnju slučajnih prolaznika ali je i tema o kojoj pišu i razgovaraju stručnjaci. Naime, nazivaju je i promašajem veka. Izgrađena je 1959. godine u dolini ispod Prenja. Brana je jedan specifikum za celi prostor bivše Jugoslavije. Izgrađena je

Jugoslavija »

Ključne reči

Najnovije vesti »