Australija udvostručuje kaznu za platforme koje krše zabranu društvenih medija

RTV pre 1 sat  |  Tanjug
Australija udvostručuje kaznu za platforme koje krše zabranu društvenih medija

KANBERA - Australijska vlada saopštila je danas da će udvostručiti maksimalnu kaznu za platforme koje krše zakone o minimalnoj starosti za korišćenje društvenih mreža na 99 miliona dolara (oko 86,9 miliona evra).

Izmena zakona predviđa i da če komesar za e-bezbednost takođe moći da primora kompanije društvenih medija da dostave dokaze o koracima koje su preduzele kako bi se pridržavale zabrane, prenosi BBC. U Australiji je od 10. decembra prošle godine deci mlađoj od 16 godina zabranjen pristup na deset ključnih platformi društvenih medija. Vlasti te zemlje pokrenute su istrage o navodnom nepoštovanju propisa od strane pet zabranjenih platformi za decu mlađu od 16 godina -

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »