"Živela bih sama, ali u Beogradu nemaš uslova za to": Koliki deo plate ode na stan i komunalije?
N1 Info pre 12 sati | A. D.

"Živela bih sama, ali u Beogradu stvarno nemaš uslova za to".
Anita za 40 kvadrata na Altini daje 400 evra mesečno - i to sa drugaricom. Da živi sama, polovina plate bi otišla pre nego što mesec počne. Nije jedina. Britansko istraživanje za 2026. svrstalo je Beograd na peto mesto najnepristupačnijih evropskih prestonica po stambenim troškovima za podstanare i navodi da malo toga ostaje nakon što se ovi troškovi podmire. “Živim sa cimerkom i 30 odsto moje plate ide na stambene troškove… Ne mogu da zamislim da u Beogradu živim










