Четири особе погинуле у поплавама у Кентакију, гувернер прогласио ванредно стање
Еуроневс пре 8 сати | Аутор: Тањуг

Најмање четири особе погинуле су у поплавама у Кентакију, а десетине људи је спасено након што су поплаве, које су изазвале обилне кише, уништиле мостове, поплавиле путеве и куће, а у једном делу округа Булит који је посебно тешко погођен у току су превентивне евакуације, саопштио је гувернер те америчке савезне државе Енди Бешир.
Бешир је рекао да је прогласио ванредно стање како би распоредио додатне ресурсе и најавио је да ће неке делове Кентакија до вечерас захватити нови талас падавина, због чега је позвао становнике да буду опрезни и избегавају непотребна путовања, преноси ЦНН. Према речима гувернера, једна особа погинула је у поплавама у округу Џексон, а још три особе погинуле су у округу Медисон, укључујући мушкарца и жену у Ричмонду, за које је полиција саопштила да су се












