Vidovdanska liturgija u manastiru Gračanici, dodeljeni ordeni "Majka devet Jugovića"
RTS pre 1 sat

U porti manastira Gračanice služena je vidovdanska Sveta arhijerejska liturgija koju je predvodilo više mitropolita i vladika Srpske pravoslavne crkve, uz sasluženje igumana i sveštenika sa Kosova i Metohije.
Liturgiji su pored vernika iz svih krajeva Srbije i regiona, prisustvovali predstavnici Kancelarije za Kosovo i Metohiju, Srpske liste i lokalnih samouprava. U svojoj besedi, mitropolit crnogorsko primorski Joanikije podsetio je na Kosovsku bitku, koja predstavlja moralnu pobedu za srpski narod. "Večno smo se borili za slobodu i danas se borimo za slobodu. Oslobođenje i najmanjeg dela srpske zemlje bio je, kako Njegoš kaže, lijek kosovskije rana", rekao je, između












