Kovačević o zabrani ulaska na KiM: Naišli su na duboku vodu, ne na bes
Euronews pre 3 sata | Autor: Euronews Srbija

Predsednik Opštine Nikšić Marko Kovačević saopštio je da mu je na administrativnom prelazu Brnjak zabranjen ulazak na Kosovo i Metohiju, ocenivši da je taj potez prištinskih vlasti imao za cilj da izazove bes i nepromišljenu reakciju, ali da je postigao suprotan efekat.
U objavi povodom Vidovdana, Kovačević je naveo da je, iako je mnogo puta boravio na Kosovu i Metohiji, obilazio srpske svetinje i razgovarao sa tamošnjim narodom, tek sada, kako je rekao, "najjasnije video Kosovo". „Iako sam mnogo puta bio na Kosovu i Metohiji, obilazio naše svetinje i naš narod tamo, čini mi se da ga nikad nisam jasnije video nego prekjuče, na administrativnoj liniji na Brnjaku, kada sam od strane policajaca prištinske administracije obavešten da










