Austrija ima plan: Antropik bi mogao da dođe u Evropsku uniju, pokrenula novu inicijativu
NIN pre 2 sata | Tanjug

Austrija je pozvala Evropsku uniju da razmotri mogućnost da američka kompanija za razvoj veštačke inteligencije Antropik uspostavi prisustvo u EU, kao odgovor na nedavna ograničenja Sjedinjenih Američkih Država koja se odnose na pristup najnaprednijim AI modelima za strane državljane.
Državni sekretar za digitalizaciju Austrije Aleksander Prel uputio je pismo komesarki EU za tehnologiju Heni Virkunen, u kojem predlaže da države članice razmotre "strateško uspostavljanje i učešće kompanije Antropik u Evropskoj uniji", prenosi Blumberg. U pismu koje je objavila austrijska vlada, on je istakao da je važno da Evropa ne bude odsečena od velikih inovacija. "Hajde da zajedno istražimo strateško uspostavljanje i učešće kompanije Antropik unutar










