Polestar napušta američko tržište: SAD zabranile prodaju novih automobila švedskog proizvođača

Newsmax Balkans pre 3 sata  |  Ivan Trajković
Polestar napušta američko tržište: SAD zabranile prodaju novih automobila švedskog proizvođača

Švedski proizvođač električnih automobila Polestar više neće moći da prodaje nove automobile na tržištu SAD od modela za 2027 godinu.

Američko Ministarstvo trgovine odbilo je zahtev kompanije za izuzeće od novih pravila koja regulišu tzv. "umrežena vozila", čime je Polestar postao prvi veliki proizvođač automobila pogođen ovom merom. U središtu odluke nalazi se novi propis " Connected Vehicle Rule", koji zabranjuje prodaju vozila sa hardverom ili softverom povezanih sa Kinom i Rusijom. Američke vlasti smatraju da sistemi poput Bluetooth-a, Wi-Fi, mobilnih mreža i satelitskih komunikacija mogu

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »