Amerikanac koji priča bosanski jezik: Ko je Luis Džej Krišok, v.d. visokog predstavnika u BiH, koji kaže da ima puna ovlašćenja uključujući i Bonska?
Danas pre 6 sati | S. D.

Vršilac dužnosti visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini Luis Džej Krišok izjavio je u intervjuu za Federalnu televiziju da raspolaže punim ovlašćenjima visokog predstavnika, uključujući i bonska ovlašćenja, ali je naglasio da se ona koriste samo kada su ozbiljno ugroženi Dejtonski mirovni sporazum ili mir i stabilnost u BiH.
Uoči godišnjice genocida u Srebrenici, Krišok je izjavio da je očuvanje sećanja obaveza domaćih institucija i međunarodne zajednice, navodeći da će u ime OHR prisustvovati obeležavanju u Srebrenici. Poručio da negiranje genocida nije sloboda govora, već napad na žrtve i njihove porodice, ističući da će OHR nastaviti da podržava Memorijalni centar Srebrenica zajedno sa međunarodnim partnerima. Rekao je, takođe, da ne želi da komentariše izbor novog visokog








