Naslovne strane za ponedeljak, 13. jul 2026. godine

Beogradski dnevni listovi na naslovnim stranama izdanja za ponedeljak, 13. jul 2026. godine pišu o usvajanju autentičnog tumačenja Zakona o elektronskim medijima o ostavkama članova Regulatornog tela za elektronske medije (REM), saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori i portalu "Ko si bre ti?".
BLIC - "Počela sa radom platforma 'Ko si bre ti'", piše list. "Vlada spustila akcize za još pet odsto", piše list o novoj meri donetoj zbog cene goriva.
VEČERNJE NOVOSTI - "Dogovoreno da proizvodnja humanoidnih robota u Šapcu počne 22. ili 29. avgusta", piše list o najavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića. "Poginula jedna osoba, 17 povređeno", piše list o nesreći koja se dogodila u Crnoj Gori na putu Nikšić-Kotor.
DANAS - "Vratili smo se u REM i to nije pomoć Vučiću", piše list o usvajanju autentičnog tumačenja Zakona o elektronskim medijima o ostavkama četiri člana REM-a i njihovom povratku na funkcije u to telo. "Još jedan pokušaj zaobilaženja institucija", piše list o platformi "Ko si bre ti?", koju je inicirao Vučić. Piše list i o preminulom srpskom reditelju i scenaristi Đorđu Kadijeviću.
INFORMER - U tekstu "Bahatima odzvonilo" list piše da je počeo sa radom portal "Ko si, bre, ti", navodeći da građani mogu da podnesu anonimne prijave. "Blokaderi 'promovišu' genocid u Srebrenici", piše list.
KURIR - U tekstu "Titova poslednja tajna" list piše o tome da je Josip Broz s jugoslovenskim komandosima pomogao Indoneziji da protera koloniste Holanđane. "Rešavaćemo probleme zajedno, mir i jedinstvo su nam najvažniji", kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
NOVA - "Odnose Srbije i Crne Gore kvare prevaziđeni političari", naveo je u intervjuu za taj list potpredsednik crnogorske skupštine Boris Pejović. "Veliki saobraćajni projekti u glavnom gradu paralisaće saobraćaj: Spremite se za pet-šest godina teškog saobraćaja u Beogradu", piše list.
POLITIKA - "Najlošiji rezultat upisa u IT odeljenja u gimnazijama", piše list. "Srbija bi trebalo da bude deo mudre Evrope koja to sada nije", kazao je u intervjuu za taj list profesor Univerziteta Kolumbija i predstavnik mreže UN za rešenja održivog razvoja, Džefri Saks. "Sve više lažnih prodavaca klima-uređaja", piše list.
SRPSKI TELEGRAF - U tekstu "Lokalni šerifi u panici" list piše o početku rada portala "Ko si, bre, ti". List piše i o incidentu na letu Solun-Minhen na kojem je u avionu pukao prozor.
(Beta, 13.07.2026)








