Profesor iz Kijeva o ishodu samita Jugoistična Evropa – Ukrajina: Ukrajinci imaju bitnijih problema od toga što Srbija nije potpisala deklaraciju (VIDEO)
Insajder pre 2 sata | Insajder

Jedna od vesti dana u domaćoj javnosti po završetku Samita Jugoistična Evropa – Ukrajina bila je da je predsednik Srbije jedini odbio da potpiše završnu deklaraciju skupa u kojoj se, između ostalog, pruža podrška osnivanju Tribunala za zločin agresije protiv Ukrajine. Ipak, Maksim Kamenjecki, profesor Univerziteta Taras Ševčenko u Kijevu za Insajder ističe da je ta vest u ukrajinskoj javnosti prošla gotovo nazapaženo.
Vatrogasci u Kijevu. FOTO: Tanjug/Ukrainian Emergency Service via AP „Ako uzmemo u obzir sve što se trenutno dešava, to što Srbija nije potpisala deklaraciju je prošlo nezapaženo. U fokusu domaće javnosti je pad Vlade, a posebno ostavka ministra odbrane zbog čega niču protesti širom Ukrajine. Sa druge strane, Kijev je ponovo bio meta napada balističkim raketama koji su usledili čim su evropski zvaničnici otišli. Tako da u Ukrajini ima puno važnijh stvari od










