Nove ukrajinske rakete mogu da stignu do moksve: "Napredujemo veoma brzo, na udaru značajni ciljevi u Rusiji"! (video, foto)

Kurir pre 8 sati  |  Agencije
Nove ukrajinske rakete mogu da stignu do moksve: "Napredujemo veoma brzo, na udaru značajni ciljevi u Rusiji"! (video, foto)

Ukrajina bi već ove jeseni mogla da izvede prve udare na Moskvu koristeći balističke rakete domaće proizvodnje, izjavio je Denis Štilerman, vlasnik i glavni konstruktor odbrambene kompanije "Fire point".

Štilerman je rekao da se kompanija nalazi u završnoj fazi testiranja novog raketnog sistema, pošto se probna lansiranja okončaju, rakete bi mogle početi da se koriste protiv ciljeva unutar Rusije. "Vojska će odlučiti gde će izvesti udar, ali smatram da će to odmah biti značajni ciljevi", rekao je Štilerman. Štilerman dodaje da vremenski okvir za raspoređivanje raketa zavisi od rezultata ispitivanja motora, uključujući i završno testiranje rada motora na probnom

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »