Jovanović: Zapad ratuje protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca, put u EU štetan za nas

Predsednik Nove Demokratska stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da rat u Ukrajini nije sukob dve susedne države već tamo "Zapad ratuje protiv Rusije i to do poslednjeg Ukrajinca".
Jovanović je, gostujući na televiziji Raša tudej, podsetio da su alternativu aktuelnom sukobu predstavljali sporazumi iz Minska za koje je rekao da "nažalost nisu ispoštovani i zbog toga su u međuvremenu izgubljeni mnogi životi".
Istakao je da mu "nije jasno zašto se elite u Evropskoj uniji (EU) spremaju za rat sa jednom nuklearnom silom kao što je Rusija", prenela je danas Nova DSS.
Ipak, dodao je, i na Zapadu je "mnogo racionalnih glasova, poput Alternative za Nemačku, koji uviđaju da sankcije više štete evropskim građanima i državama nego Moskvi".
"Ove sankcije Rusiji su daleko blaže od onih koje je 90-tih godina trpela Jugoslavija, a one će Ruse naterati da se razvijaju u tehnološkom smislu", ukazao je Jovanović.
Prema njegovim rečima, "Srbija mora da sarađuje sa svima, ali je prirodno da su nam Rusi bliži zbog pravoslavlja i slovenstva".
"Bez obzira na sve to, činjenica je da vlast i većina opozicionih partija u Srbiji i dalje zauzimaju bezalternativni put u EU. Taj put ne samo da je štetan po naše nacionalne interese nego je EU pokazala da nema više kapacitet za proširenje", konstatovao je Jovanović.
"Bez obzira na sve to, činjenica je da vlast i većina opozicionih partija u Srbiji i dalje zauzimaju bezalternativni put u Evropsku uniju (EU). Taj put ne samo da je štetan po naše nacionalne interese nego je EU pokazala da nema više kapacitet za proširenje", konstatovao je Jovanović.
(Beta, 14.08.2026)









