Krčkalo se i pevalo na vrh planine Jelice! Održan narodni sabor koji je okupio ljubitelje tradicije, starih zanata i dobre domaće kuhinje (foto)
Kurir pre 1 dan

U Brezovici, najudaljenijem selu na području Čačka, održan je narodni sabor koji je okupio ljubitelje tradicije, starih zanata i dobre domaće kuhinje.
Na vrhu Jelice, više od 50 ekipa takmičilo se u pripremanju paprikaša od krompira, pečenju prasića, a uz kotliće su se tokom celog dana smenjivali pesma i druženje. Žiri je imao težak zadatak – trebalo je izabrati najbolji paprikaš od krompira, ali i najukusnije i najbolje ispečeno prase. U jakoj konkurenciji, nijanse su odlučivale, a domaćini su se potrudili da svako jelo bude dostojno saborskog dana. - Kod nas na Kablaru paprikaš se priprema od krompira i raznog







